Doğurganlığı Arttırmanın Yolları | https://www.bursahizmet.com

Doğurganlığı Arttırmanın Yolları

Birçok evli çiftin problemlerinden biri de doğurganlık ile paraleldir. Denenen yöntemler, başvurulan hekimler, hatta işin itikat kısmına kadar başvuran onbinlerce çift var. Peki siz kendi yaşantınız hakkında yapabileceğiniz değişikliklerle doğurganlık şansınızı arttırabilirsiniz.

"BESLENME EN ÖNEMLİSİ"

İyi bir beslenme düzeni, düşük ihtimalinizi en aza indirerek doğurganlık seviyenizi arttırır. Eğer beslenme programınızda, yeterli miktarda protein, çinko, demir, C ve D vitamini besinler varsa gönül rahatlığıyla tüketiniz. Eğer yukarıda bahsedilen besin kaynaklarının eksik olması durumunda menstrüasyon periyodunun uzamasına neden olur. Bunların dışında bolca et, balık, az yağlı süt, yumurta ve fasülye gibi proteini bol besinler tüketin.

"ALKOL TÜKETİMİNE DİKKAT" 

Yapılan bilimsel ve tıbbi araştırmalar sonucunda alkol alımının, hamileliğe direk etkisinin olduğu kanıtlandı. Alkol, önce yumurtalıklara oradan da östrojen hormonlarına müdahale ederek seviyelerini değiştirir. Bu da doğurganlığın ihtimal şansını düşürmektedir. Ayrıca kafein içeren ürünleri de kesmek, doğurganlığınızın artmasına neden olacaktır.

"KİLONUZU DİZGİNLEYİN"

Beslenmenin önemine değinmişken kilonuzu belli bir seviyede tutmak doğurganlığınızı arttıracaktır. Aşırı yağlanma ve kilo alma daha az yumurtlamanıza neden olacak. Böylece hamile kalma şansınız düşecektir.

"STRESTEN UZAK DURUN"

Hamilelik ve sonrasında çocuk isteyen çiftlerin stresten özellikle uzak durmaları gerekmektedir.  Zihnen stres ve depresyona maruz kalan kişilerin hormon seviyelerinde değişiklikler meydana gelmektedir. Böylece hamile kalma ihtimali gittikçe azalır. Zevk alacağınız hobilere yönelmek için yarını beklemeyin.

"SİGARAYI BIRAKIN"

Sigarayı bırakmanız için başka bir nedene ihtiyaç duymayın. Sigara toksinleri bir kadının yumurtalarına zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda dölleme ve implantasyon sürecine müdahale eder, aynı zamanda yumurtalıkların yaşlanmasına neden olur.

590 kez görüntülendi. / 3 yıl önce eklendi.

  • Scroll