İnsanların En Yakın Hayvan Dostu Kimdir? | https://www.bursahizmet.com

İnsanların En Yakın Hayvan Dostu Kimdir?

Bazen sarsılmaz sadakati ile bir köpek, bazen evin sahibi edası ile başköşeye kıvrılmış minnoş bir kedi. Peki insanların en yakın hayvan dostu kimdir? Şüphesiz ki bu sorunun cevabı kişiden kişiye farklılık gösterecektir.

 

 Kuş dostlarımız

 

            Bakımının kolay olması açısından muhabbet kuşu, papağan, kanarya gibi kuş türleri insanlar tarafından her dönem rağbet görmüş hayvan dostlarımızdır. Bunun için bir kafes ve türe uygun yem kullanmanız yetmektedir. Tuvalet ihtiyaçları diğer büyük hayvanlara göre çok daha sorunsuz bir şekilde halledilmektedir ve bu rağbet görmesi açısından önemli bir etkendir. Eşsiz sesleri her daim huzur verirken taklit yetenekleri ile zaman zaman sizi güldürebilirler.

 

 Diğer hayvan dostlarımız

 

            Diğer hayvan dostlarımızdan biri de köpeklerdir. Anadolu coğrafyasında daha çok bahçede yetiştirilmekle beraber insanlar onlara evlerini ve güvenliklerini emanet ederler. Bakımı abartılı bir şekilde zor olmasa da hem maddi anlamda belirli bir götürüsü olacaktır. Âmâ merak etmeyin size olan sadakati ve sevgisi tüm bu zorlukları unutturacaktır. Evde bakımı bahçede bakıma nazaran daha zordur. Düzenli olarak temizliğinin yapılması ve tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkarılması veya özel kumları var ise değişiminin yapılması gerekmektedir. Sağlıklı olması için uygun gıda ile beslenmelidir. Köpekler için insanoğlunun ilk can yoldaşlarıdır diyebiliriz.

 

            Kedilerin bakımı çok zor değildir. İnsanlar evlerinde bakabildikleri gibi sıcak iklimlerde bahçelerinde barındırabilmektedirler. Kediler özgür hayvanlardır o yüzden tasmalamak pek uygun olmayacaktır. Aynı zamanda temiz hayvanlardır kişisel temizliklerini siz yapmasanız bile ihmal etmezler. Tuvalet ihtiyaçları evde beslenen kediler için "kedi kumu" ile giderilebilmektedir. Belirli periyotlar ile bu kum değiştirilmelidir. Miskinlikleri ve minnoşular ile insanların kalbinde taht kurmuş hayvan dostlarımızdır. Dediğimiz gibi bu sorunun cevabı kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Egzotik hayvanlar ile evini paylaşanların sayısı azımsanacak gibi değildir. Sizin elinizi süremediğiniz bir hayvan dost bir başka insanın en yakın arkadaşı olabilir. Onlara verdiğiniz sevgi karşılıksız kalmayacaktır.

917 kez görüntülendi. / 3 yıl önce eklendi.

  • Scroll