ÖZDİLEK HOLDİNG - Bursa / Osmangazi | https://www.bursahizmet.com
0
0
 • Firma Toplam 0 Yorum - 5/0 Puan Almış, Toplamda 662 kez İncelenmiştir.
  Yetkili
  Hüseyin Özdilek
  Fax
  224 219 60 70
  Gsm
  Belirtilmemiş
  Adres
  Soğanlı Mah. İstanbul Cad.No:343/3
  İl/İlçe
  Bursa / Osmangazi
  Semt/Mah.
  Soğanlı / SOĞANLI MAH.
  Mail
  info@ozdilekholding.com.tr
  Web Sitesi
  www.ozdilekholding.com.tr

  Özdilek, 1971 yılında iki adet dokuma tezgahı, 5 personel ve yıllık 10 ton havlu üretim kapasitesiyle havlunun ilk üretildiği yer olan Bursa’da kurulmuştur. Geleceği görebilen bir çalışma anlayışı ve doğru yatırımlarla, 46 yıl önce başlayan kalite ve hizmet yolculuğu, bugün; 8500 çalışan, yıllık 10 bin ton havlu üretim kapasitesi,  günlük 40 ton pamuk ipliği üretimi, alışveriş merkezleri ve ev tekstili mağazaları ile Türk tekstil ve perakende sektöründe hizmetlerine devam etmektedir.

  PERAKENDE VE MAĞAZACILIK

   

  1979 yılında Bursa Kapalıçarşı’daki mağazasıyla perakende ve mağazacılık sektörüne adım atan Özdilek Alışveriş Merkezleri, 1982 yılında Anonim Şirketi oldu. 1983 yılında, Bursa Yalova Yolu üzerinde 400 metrekarelik bir alanda fabrika satış mağazası ve kafeterya açıldı. Bu adım, Bursa Alışveriş  Merkezi’nin  çekirdeğinin oluşturulması  açısından önemli bir yer tutmaktadır.

  "Müşteri varsa biz varız" felsefesiyle hareket eden Özdilek, perakende ve mağazacılık sektöründe bugün itibariye 14 Alışveriş Merkezi; Bursa, Geçit (Bursa), Yalova, Bolu, Afyonkarahisar, Kocaeli, İzmir, Eskişehir, Uşak, Turgutlu, Düzce, ÖzdilekPark Antalya, ÖzdilekPark İstanbul ve ÖzdilekPark Bursa Nilüfer, 6 Hipermarket; Bursa Kaplıkaya, Bursa Ataevler, Gemlik, İnegöl, Bursa Özlüce ve Gürsu, 3 Büyük Mağaza; Vialand AVM, Torium AVM ve Mall of İstanbul AVM, 68 Ev Tekstili mağazası ile toplam 85 satış noktasında kaliteyi müşterilerine sunmaya devam etmektedir. Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da 2009 yılında hizmete açılan ÖzdilekPark Antalya Alışveriş ve Yaşam Merkezi; 110 mağaza, 7 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 1100 araçlık kapalı otoparkıyla Antalya’ya ve ülkemize hizmet vermeye devam etmektedir. Eylül 2014 yılında açılan ÖzdilekPark İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi; 145 mağaza, 10 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 2000 araçlık kapalı otoparkıyla İstanbul Levent'te hizmet vermeye başlamıştır. Mart 2017 yılında Bursa'da açılan Bursalıların yeni gözdesi ÖzdilekPark Bursa Nilüfer alışveriş ve Yaşam Merkezi ; 55 mağaza, 10 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 995 araçlık kapalı otoparkıya, Bursa Nilüfer'de hizmete açılmıştır.

  Özdilek Alışveriş Merkezler'inde Tekstil, Gıda ve Gıda Dışı reyonlarından oluşan 70 bini aşkın ürün çeşidinin yanı sıra restoranlardan çocuk oyun alanlarına, kuru temizlemeden sinemaya kadar birçok hizmet en kaliteli şekilde verilmektedir. Özdilek Alışveriş Merkezleri; 7’den 77’ye, her yaştan tüketiciye seslenmekte ve onlara farklı bir yaşam tarzı sunmaktadır. Özdilek, müşterilerine hizmet sunarken, müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir. Bu nedenle müşterilerine zevkli bir ortam yaratarak şehir merkezlerine ve şehirlerarası kavşak noktalarına yakın konumlarda, doğayla iç içe merkezler inşa etmektedir. ''Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti''ni benimseyen Özdilek, müşterileriyle kurduğu duygusal bağı, taviz vermediği kalite, müşteri odaklı yaklaşım, sürekli gelişim ve çalışanından müşterilerine kadar hissettirdiği dürüstlük çerçevesinde sürdürmektedir. Çoğu noktasında, "self servis" yerine, doğrudan iletişimin ön planda tutulduğu bir servis anlayışı tercih etmektedir. Tüketicilerin bir defada bütün alışveriş ihtiyaçlarını keyifli bir şekilde karşılamasını sağlayacak bir ortam sunulmaktadır.

  Tüm üretim ve satış faaliyetlerini kalite standartlarından ödün vermeden gerçekleştiren Özdilek, perakende sektöründe 1998 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan ilk firmadır. Tüketici bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Tüketici Ödülleri’ni, Özdilek 2004 ve 2006 yıllarında "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" olarak almaya hak kazanmıştır. Özdilek, dünyanın 48 ülkesinde faaliyet gösteren bağımsız bir marka değerlendirme kuruluşu olan Superbrands’ın  seçimiyle, 2005’te Türkiye’nin Süper markaları arasına girmiştir. 2006/2007 döneminde gerçekleştirilen "Tüketici Memnuniyeti ve Eğilimlerini Belirleme Araştırmaları" sonucunda Özdilek, kalitesi, tüketici haklarına karşı duyarlılığı, sosyal sorumluluk anlayışı, tüketici gözünde saygınlığı ve güvenilirliği ile Tüketiciyle Dost Altın Kalite Ödülleri Kapsamında “Tüketici Dostu Marka’’ ünvanını almaya layık görülmüştür. 2010 yılında ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni almıştır. Ayrıca  Özdilek, İstanbul Sanayi Odası’nın (ISO) her yıl açıkladığı en büyük 500 özel şirket arasında yer almaktadır.

  ÜRETİM

  Türkiye tekstil sektöründe ''Havluda Kalite Özdilek'' sloganı ile yerini alan Özdilek, Türkiye Ekonomisi'nin gelişmesine paralel olarak yüksek bir büyüme hızı yakalamayı başarmıştır. Kalite odaklı, tam entegre üretim sistemiyle havlu - bornoz sektörünün en yüksek kapasiteli üreticisi ve ihracatçısı olmuştur. Başta ABD, Kanada, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Danimarka, İngiltere, İsveç, İtalya,  Rusya, Türki Cumhuriyetler, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Dubai olmak üzere 20’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat sonucu her yıl 35 milyon USD ülkemize döviz kazandırmaktadır. 900 Milyon TL cirosu ile Türkiye’de sektörünün en büyük kuruluşudur.

  Özdilek üretim tesislerinde pamuktan ipliğe, iplikten dokuma ve konfeksiyona kadar tam entegre şekilde üretim yapılmaktadır. Üretim kapasitesi ve kalitesiyle havlu ve bornoz üretiminde dünyanın öne gelen firmaları arasında yer almaktadır. 2006 yılında İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'nde üretime başlayan Özdilek Emprime Boya Baskı Tesisleri'nin üretim kapasitesi yıllık 18 milyon metredir.

  TURİZM ve OTELCİLİK

  Özdilek, 2003 yılında İzmir’de açılan beş yıldızlı, 219 odalı, Crowne Plaza İzmir Özdilek Oteli'yle, turizm sektörüne de girmiştir. İş ve tatil amaçlı seyehat eden misafirlerine üstün konfor ve hizmet sunan Crowne Plaza İzmir Özdilek Oteli, 2004 yılında İstanbul Skal Kulübü’nün “Skalite 2004 Yılı Şehir Oteli’’ ödülünü almıştır. Özdilek Holding bünyesinde bulunan otel, 01 Ağustos 2013 tarihi itibari ile Wyndham Hotels & Resorts ile işbirliği yapılarak ve zincirin en lüks markası olan Wyndham ismi tercih edilerek Wyndham İzmir Özdilek olmuştur. Eylül 2014 yılında Özdilek Center bünyesinde bulunan Wyndham Grand İstanbul Levent ile Özdilek ikinci otelini hizmete sunmuştur.

  YENİ YATIRIMLAR

  Özdilek; İstanbul Levent’te otel, iş merkezi ve alışveriş merkezi yatırımını Eylül 2014'te hayata geçirmiştir.  37 bin metrekare arsa üzerine inşaa edilen Özdilek Levent Projesi, 32 ve 33 katlı iki kuleden oluşmakta ve iki kule arasında kalan kısımda ise alışveriş merkezi bulunmaktadır.

   

  SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

  Özdilek, Sosyal Sorumluk projeleri ile her zaman topluma örnek bir kuruluş olmaya çalışmaktadır. Özdilek'in yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim ettiği Bursa, Tokat ve Kocaeli illerinde birer ilköğretim okulu, Afyonkarahisar'da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi ve Uygulama Oteli, Bursa'da Anadolu Tekstil Meslek Lisesi, Antalya’da Anadolu Ticaret Meslek Lisesi olmak üzere 6 adet okulu bulunmaktadır. Özdilek bu okullar ile ülkemizin geleceğinde en önemli yeri olan Türk Eğitim ve Öğretimi'ne katkıda bulunmaktadır. İzmir'de bir Polis Merkezi, Tokat Devlet Hastanesi'nde Yoğun Bakım Ünitesi ve İnegöl'de bir Sağlık Ocağı yaptırarak hizmete sunmuştur. 16 Haziran 2011 tarihinde Eskişehir Tepabaşı Belediyesi’nde Özdilek Sanat Merkezi açılmıştır. Özdilek kaliteli hizmet anlayışı içerisinde sunduğu tüm hizmetlerin yanında sosyal kültürel ve ulusal nitelikteki özel günlerde birçok etkinlikler düzenleyerek alışverişi eğlenceli ve keyifli hale getirirken, müşterilerinin kaliteli zaman geçirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

   

  TABİAT TARIM

  Özdilek bünyesinde yer alan Tabiat Tarım; 2012 yılında Bursa Yenişehir de 800 dönümlük arazi üzerine kurulmuştur.Özdilek’in, marketlerinde sattığı etlerin kalite sürecini kontrol altına alma amacı ve Türkiye’nin en kaliteli ve lezzetli et üretimini yapma fikrinden yola çıkarak kurduğu Tabiat Tarım; 40 dönüm Besi Çiftliği ve Karantina Alanı, 730 dönüm tarım arazisi, 30 dönüm Eğitim ve Araştırma Tesis’inden oluşmaktadır.

  40 dönüm üzerine kurulu Tabiat Tarım Besi Tesisi; yılda 4800 büyük baş hayvan yetiştirebilme kapasitesine sahiptir. Hali hazırda 1200 büyükbaş hayvandan oluşan ve yıllık hedefi 2400 büyükbaş hayvan olan tesiste, hayvanlar ağırlıklı olarak Smenthal ve Cherole ırklarından oluşmaktadır.

  Türkiye ve yurt dışı'ndan uzman ekipler tarafından seçilen büyük baş hayvanlar veteriner hekim kontrolünden geçirildikten sonra ilk olarak karantina bölgesine alınır. Hayvanlar burada 21 gün süreyle detaylı sağlık taramalarından geçirildikten sonra, sağlıklı hayvanlar besi çiftliğine aktarılır. Besi çiftliğine 200-250 kg olarak alınan hayvanlar besi süreci sonunda yaklaşık 600 kg olduğunda, hijyenik ve ISO 22000 standartlarına uygun ortamlarda kesim işlemi yapılmaktadır. Tesiste kurulan barkodlu bilgisayar sistemi ile hayvanların gelişim süreci anlık olarak takip edilmektedir. Hayvanların besi sürecinde kesinlikle GDO’suz yemler kullanılmakta, havyalar tamamen sağlıklı yemlerle beslenmekte ve yemlerin bir kısmı da Tabiat Tarım'ın kendi bünyesinde üretilmektedir. Tesis’teki tüm üretim faaliyetleri ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi esaslarına dayanılarak ve bu esaslardan taviz verilmeden gerçekleşmektedir.

   

  ÖZEKAIR

   

  Özek Havacılık; hava taksi servisi, çağımızın hızlı temposunu yakalamak isteyen değerli yolcularımıza hizmet vermek amacıyla 1996 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne, tamamen müşterilerinin isteği ve ihtiyaçları doğrultusunda planlanabilir ve uygulanabilir uçuşlar organize etmektedir. Özek Havacılık'ın görevi; yurt içi ve yurt dışı tüm uçuş ihtiyaçlarınızı sağlamaktır. Tecrübeli, kaliteli ve eğitimli uçuş ekibi ile güvenli uçuşlar için her zaman yanınızdadır.

  Vizyonumuz

  Sahip olduğumuz uçakla faaliyet gösterdiğimiz hava taksi taşımacılığında öncü, yenilikleri takip eden, lider şirket olmak.

  Misyonumuz

  Müşteri odaklı hizmet anlayışını benimseyerek, uçuş güvenliğini her zaman ön planda tutarak, güvenli ve konforlu uçuşlar sağlamak.

  Değerlerimiz

  • Yenilikçi ve İleri Görüşlü
  • Müşteri ve Kalite Odaklı
  • Güvenilir ve Dürüst
  • Çalışkan, Takım Çalışmasına İnanan
  • İnsanlara Değer Veren ve Güvenen

   

   

  ÖZLÜ SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ

   

  Özlü Sigorta 1992 yılında Bursa da, Özdilek Şirketler Grubu'na hizmet vermek amacı ile kurulmuş olup, bugün ise pek çok sayıda müşterisine elementer branşta sigortacılık hizmeti sunmaktadır.

  Bünyesinde sadece Anadolu Sigorta A.Ş. ile çalışmalarına devam eden Özlü Sigorta; müşteri memnuniyetini her zaman işinin odağına alarak, geçmiş tecrübelerini global standartlar ve yenilikçi yaklaşımlar ile destekleyerek yarınlara taşımaktadır.

  Özlü Sigorta; toplumsal sigorta bilincini mümkün olan her koldan geliştirerek, sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmayı hedeflemektedir. Satış sonrası müşteri memnuniyetine büyük önem veren Özlü Sigorta, hasar anında müşterilerine hızlı bir şekilde yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

  Özlü Sigortanın yılların tecrübesi ile hizmet verdiği alanlar:

  • Zorunlu Deprem Sigortası
  • Trafik Sigortaları
  • Kasko Sigortaları
  • Konut Sigortaları
  • Sağlık Sigortaları
  • İşyeri (Yangın) sigortaları
  • Sorumluluk ve Ferdi Kaza Sigortaları
  • İnşaat (All Risk) Sigortaları
  • Uçak Sigortaları
  • Tekne Sigortaları
  • Nakliyat Sigortaları

  Henüz Video Eklenmemiş...
  Henüz İlan Eklenmemiş...
  Henüz Haber Eklenmemiş...

  Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın.

  Scroll