SİFAŞ Sentetik İplik Fabrikaları A.Ş. - Bursa / Nilüfer | https://www.bursahizmet.com
SİFAŞ Sentetik İplik Fabrikaları A.Ş.
0
0
 • Firma Toplam 0 Yorum - 5/0 Puan Almış, Toplamda 592 kez İncelenmiştir.
  Yetkili
  SİFAŞ Sentetik İplik
  Fax
  224 243 14 06
  Gsm
  Belirtilmemiş
  Adres
  Organize Sanayi Bölgesi Mavi Cadde 17
  İl/İlçe
  Bursa / Nilüfer
  Semt/Mah.
  Fethiye / Organize Sanayi Bölgesi
  Mail
  export@sifas.com.tr
  Web Sitesi
  http://www.sifas.com.tr

  Türkiye Naylon İplik pazarının lideri olmamız, Firmamızın kaliteye bağlılığı, esnekliği, sürekli modernizasyon yatırımları ve çok fazla talep edilen iplik tiplerine yönelik üretim planlamasının sonucudur.

           SİFAŞ Türkiye'nin ilk sentetik iplik üreticisi olarak 11.Eylül.1962 tarihinde kurulmuş, Türkiye'deki ilk Nylon 6 iplik tescilli markası olan Turlon'u üreten Nylon 6 iplik fabrikamız 1964 yılında üretime başlamıştır. 2,5 Milyon TL sermayesi olan Firmamızın ortak sayısı tahminen 500'dür. Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) bağlı halka açık bir şirket olan SİFAŞ, 102.105 m²'lik bir alan üzerine kurulu olup, bunun 87.591 m²'lik kısmı üretim binaları ve tesisleri barındırmaktadır.

           Nylon üretiminde 50 yıla yaklaşan tecrübesiyle SİFAŞ, ülkemizde üretilen Nylon ipliğin %50'sini karşılayabilecek kapasiteye sahiptir.

           Fabrikalarımızda, sentetik iplik sanayinin hammaddesi olan Nylon 6 cips ve ara bir iplik ürünü olan POY üretim ve satış imkanı vardır. Nihai ürünlerimiz yarımat, parlak ve boyalı Nylon olarak Tekstüre, Muss ve Düz ipliklerdir. Ayrıca 2001 yılından itibaren direkt ve endirekt air-covering  elastanlı iplik üretimi de gerçekleştirilmektedir.

           Nergis Holding Gurubu'na 1992 yılında katıldıktan sonra, SİFAŞ, Polyester iplik pazarında da önemli bir oyuncu haline gelmiştir. 23.250 ton olan yıllık toplam iplik üretim kapasitesi kısa sürede 38.352 tona yükseltilmiştir.

             2011 yılı itibariyle iç pazara kaliteli iplik ürünleri sağlamanın yanında, iplik ürünlerimizin yaklaşık %17'si İtalya, İngiltere, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Fransa, İspanya, Polonya, Bosna-Hersek, Romanya, Yunanistan, İsrail, Meksika, Çek Cumhuriyeti, Irak, Tunus, Macaristan, Suriye, Fas, Mısır, Rusya, Hırvatistan, Peru, İran, Kosova, Makedonya, Portekiz, Ukrayna, Venezuela ve ABD'ye ihraç edilmektedir.

  Henüz Video Eklenmemiş...
  Henüz İlan Eklenmemiş...
  Henüz Haber Eklenmemiş...

  Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın.

  Scroll